2020 Kasım

Kasım Ayında Çanlar Kimin İçin Çalıyor?

Bu ay toplumsal ihtiyaçlar daha da belirginleşerek talepler artabilir. Sosyalleşme isteği ve bu alanlarda iyileşme ihtiyacı kendini hissettirecektir. Özellikle eğitim, sağlık ve aile ilişkilerinde denge ayıdır. Enteresan şekilde bu ay evlilik ve evliliğe atılan adımlarda artışlar olabilir. Bu ay genel olarak ailevi, sağlık, estetik, düzenleme ve denge konularında hassasiyetle uyuma özen göstermelisiniz. Pandemi sürecini çok hızlandırabilecek enerjilerin yaşanacağı bu ay kendinizi korumak için en yüksek düzeyde dikkati göstermelisiniz. Kasım ayında daha dikkatli olmanız gerektiğini düşündüğümüz günler ise şöyle:


5 Kasım


Hoşgörüye azami özen göstermeniz gereken bir gün. Güç savaşları, egoların üstünlük kurma çabası, baskıcı, eleştirel, hoşgörüsüz davranışlar, haddinden fazla kabasabablık, çatışmalar çokça kendini gösterebilir. Elinizden geldiğince sakin kalmaya, empati yapmaya, eleştiriden özellikle de yıkıcı eleştiriden uzak durmaya özen göstermelisiniz. Bazen siz öylece dururken bile tatsızlıklar üzerinize doğru gelebilir bu durumda bile bugünün saldırgan ve ağır sonuçlar doğurabilecek enerjisini hatırlayarak mutlaka sakin kalmanızı öneririz. Fazla risk almadan, kurallara uygun davranarak (özellikle trafikte) sakin bir gün geçirmelisiniz. Risk taşıyan ve kanuna uygun görünmeyen ortaklıklar, hamleler, birliktelikler başınıza ciddi sorunlar açabilir. Babanız ya da babanız gibi gördüğünüz ya da güçlü olduğunu düşündüğünüz bir erkek figürüyle çalışmak ondan akıl almak isteğinde olabilirsiniz. Konu baba olunca babanız ve annenizle ilgili sorun gördüğünüz konuları düzeltmek ve iyi iletişim kurmak için enerjiler destekte. Kazalara özellikle kesici alet ve silahlarla oluşabilecek kazalara ve yangın ihtimallerine dikkat etmeniz sizi koruyacaktır. Bugün cinsellik konusunda her zamankinden fazla seçici ve dikkatli davranın genital bölgeleriniz en hassas zamanlarında.


8 Kasım


Sezgilerinizin, rüyalarınızın söylediklerini dinleyin, rehberlerinizin mesajlarını görün. Özellikle bugün her yeriniz işaret ve mesajlarla size ulaşmaya çalışan bilgilerle dolu olacaktır. Mesajları okuyamadığınızı düşündüğünüzde özellikle iş ve hayatsal hedeflerinizde karmaşa yaşayabilirsiniz. Mesajları okuyamadığınızı ya da işaretleri yorumlayamadığınızı düşünüyorsanız önemli kararlar almamanızı öneririz. Planladığınız seyahatleri yapmak için oldukça uygun bir gündesiniz. Önceden planlanmış bir seyahat planınız yoksa bile kısa mesafeli su kenarlarına gidebilirsiniz. Bugün size eskiyle ilgili anımsatmalar, keşkeler, anılar kendini hatırlatabilir. Dikkatinizi dağıtmadan güzel anıları hatırlayıp anda kalmaya çalışın. Su tesisatı ve giderlerle ilgili sorunlar olabilir bu nedenle özellikle bu ay su ile ilgili tesisat sorunlarınızın büyümesine izin vermeden onarın. Kendinizi iyi hissetmek için sanatsal bir faaliyette bulunabilir size iyi gelecek çalışmalar yapabilirsiniz. Sıkıntılarınızı kendiniz çözmeye çalışmak yerine bir uzmandan destek almak iyi gelecektir. Medyumik yetenekler, sezgisellikler, psişik konuları öne çıkaran enerjiler öne çıkabilir. Allerjilere, zehirlenmelere ve bağırsak sorunlarına neden olacak her durumdan kaçınmaya dikkat etmelisiniz.


10 Kasım


Aklı ve ruhu dengelemenin, maddi dünya ile manevi dünyayı dengede yaşayabilmenin güçlü enerjisinin hissedileceği gün. Gergin enerjilerin sizi etkilemesine izin vermeden güçlü tahlil yeteneğinizi öne çıkararak huzur ve sessizlik içinde günü tamamlamalısınız.


11 Kasım


Maddi konularda sağlamlaşmak, somut adımlar atmak, kazanımları biriktirecek yöntemler belirlemek ve uygulamak isteğiniz ön planda olacaktır. Yatırım amaçlı alım satım yapmak isteği olacağından çok dikkatli davranmakta fayda var. Hukuk, ticaret, iletişim, eğitim ve özellikle de sağlık konularında gelir ve harcamalar olabilir. Bugün girişimleriniz ve hedefleriniz için önünüze şahane fırsatlar çıkabilir. Haberleşme, para transferleri, online bankacılık hizmetleri, kredi kartları, online alışverişler ve sigorta işlemleriyle ilgili sorunlar yaşanabileceğinden dikkatli davranmak iyi olacaktır.


13 Kasım


Hayal gücünüzün, yaratıcılığınızın en yüksek titreşiminde olduğu günlerden biri. Bugün harika işler çıkarabilir, karışıklıklara kolayca düzen getirebilirsiniz. Yeni bir işe, yeni bir ilişkiye başlamak için enerjiler oldukça uygun. Bu ay genel anlamıyla romantik ilişkileri ve duyusallığı desteklediği için bugün ilişkiler en romantik, en hassas, en duygusal haliyle yaşanabilir. İlişkilerinizde kızgınlıklar, küslükler yaşadıysanız bugün onları telafi etmek, yeniden iyi ilişkiler kurmak için enerjiler sizden yana. Tembellik ve korku enerjilerinin sizi etkilemesine izin vermeden çalışmak iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.


14 Kasım


Kurduğunuz hayallere çok dikkat edin hayallerinizin çoğunu, bugünün destekleyen enerjileriyle gerçekleştirebilirsiniz. Kurduğunuz hayaller, sözlediğiniz sözler, niyetler bugün en hızlı haliyle gerçekleşerek size dönebilir. Bugün manevi konulara yoğnunlaşarak, enerjinizi pozitif titreşimde tutmak için ruhsal çalışmalar, meditasyonlar yapabilirsiniz. Sezgilerinizin çok güçlü olduğu bugün yapacağınız anlaşmalar ve atacağınız imzalar için içsel yönlendirmenizden destek alabilirsiniz. Romantik anlar, ilişkinizle ilgili duygusal gelişmeler yaşayabilirsiniz.


15 Kasım


Eğitim almak, eğitim vermek, bilgi almak için istek duyabilirsiniz. Okumak, yazmak, eser ortaya çıkarmak, ilham almak için oldukça uygun bir gün. Odaklanmak istediğiniz konulara kolayca odaklanabileceğiniz bugün dikkat etmeniz gereken ise; çok sert tavırlarla baskı uygulamamak ne kendinize ne de çevrenize.


19 Kasım


Akıllıca planladığınız tüm girişimleriniz bugün sonuç olarak kendini gösterebilir. Bunun için doğru zaman, doğru yer, doğru adım üçlemesini hatırlayarak ağır hareket etmelisiniz. Kurnazlığa kaçmadan taktiksel hareket etmek yapacağınız işleri destekleyerek hızlandırabilir. Bugün yapacağınız işlerde ve niyetlerde hizmet etmeyi ön plana çıkarmalısınız. Gizli kalmış, söylenmemiş ne varsa bugün çok daha fazla ortaya çıkabileceğinden gizli saklı işler içinde olmamaya dikkat etmelisiniz. Hedeflerinize ulaşmak için pozitif çabalarınız çok hızlı maddi bolluk olarak geri dönecektir. Güç, para, başarı tohumları ekmek için çok uygun bir gündesiniz. Bugün takıntılarınız, şüphe ve kurgularınız sizi zorlayabilir. Bunun günün enerjisiyle ilgili olduğunu bilerek kendinizi rahatlatacak çalışmalar yapmalısınız. Kişisel istek ve amaçlarınız ne kadar ön plana çıkmak istese de siz tekin ve bütünün hayrını dengelemeye çalışarak hareket etmelisiniz. Mahremiyetinize özen göstermeli, saklamanız gereken konularda dikkatli davranmalısınız.


22 Kasım


Bilgiye yoğun istek duyduğunuz, her konuda bilgilenmek istediğiniz bir gündesiniz. Yeniliklere, değişime, farklılıklara açık olmak direnç gösterdiğiniz konuları fark ederek yumuşamak bugün iyi enerjilerin çalışmasını sağlayacaktır. Yeni başlangıçlar yapmak, farklı kültürlerlerle ilgili bilgi almak bugünün yükselen enerjileri. Dürüstlük, açıklık tüm ilişkilerinizin iyileşmesine neden olacaktır. Dürüst bir bakış açısı zorlar gibi görünse de hedefinize giden kapıların açılmasını sağlayacaktır.


23 Kasım


Bugün özellikle elektrik konusunda dikkatli davranın, bilmediğiniz elektronik-elektrikli aletleri tamir etme işini uzmanına bırakın. Sınırları aşmak, özgürlük elde etmek, sizi kısıtlayan konu ve koşullardan uzaklaşmak ve kurtulmak isteği kendini hissettirebilir. İyi organizasyonlar yapmak, yaptığınız işleri tanıtmak için çalışmalar yapabilirsiniz. Adrenalin isteği kendini hissettirebilir enerjinizi doğru motive etmek için hareketli faaliyetler ve spor yapmak rahatlık verecektir.


24 Kasım


Aşk ve ilişkiler bakımından çok şanslı bir gün. Bugünler evlenme teklif etmek, evlenmek, nişanlanmak, sözlenmek için güçlü bir itilim hissedebilirsiniz. Bu ay genel olarak sosyalleşmeyi ve evlilik enerjisini açığa çıkardığından kişisel enerjinizle de destekleniyorsanız evlilik, nişan günü almak çok uygundur. Ruhsal ve bedensel sağlık için uyumlu ve dengeli enerjiler var, enerjiniz pozitifteyken her konuda özellikle fiziksel sağlık konusunda iyileşmeniz çok daha kolay olacaktır.


25 Kasım


Tüm ilişkiler arenasında sorumluluk alma zamanı. Mevcut ilişkilerde sorunlardan kaçmadan, yeni ilişkilerde daha bilinçli başlamak için günün destekleyen enerjileri yol gösteriyor. Sevginiz ve sevdikleriniz için bugün emek ve çaba harcamalısınız. Bugün tüm iletişimlerinizde dürüst davranarak gerçeklerinizle yüzleşmeli ve mış gibi yaptığınız her durumdan kaçınmalısınız. Bugün çalışmaktan hiç şikayet etmeden çalışabildiğiniz kadar çalışmalı sonraki günlerin hazırlığını yapmalısınız. İlişkilerinizde maço tutumlar bugün sizi zora sokabilir. Parasal işlerinizi değerlendirmek için iyi bir gündesiniz.


26 Kasım


Şanslı, neşeli, güçlü, başarılı hissedeceğiniz bir gündesiniz. Özellikle iş, ticaret ve kariyer konularında fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yurt dışı bağlantılar, akademik konularda yabancılarla uzaktan iletişim kurmak, akademik, hukuk, medya konularında destek almak için en uygun günlerden biri. Devletle ilgili işlerinizi çözümlemek,ilişkiler ve para konularını yeni hedeflerle yönetmek için güçlü enerjiler destekte. Finansal ve profesyonel hayatta yaratıcı, akılcı fikirler bulunabilecek, tutkulu ve stratejik davranılabilecek özel günlerden biri.


27 Kasım


Özellikle aşk ilişkilerinde partnerinizi kısıtlamamaya, zorlu şartlar koymamaya özen gösterin. Çapkınlık enerjisi de yoğun bir şekilde kendini hissettireceğinden ilişkilerinizde sadık ve dürüst olmak ayrı bir önem kazanır. Ani patlamalar, ani yükselmeler ve aynı hızda inişler yaşanabileceğinden dengede kalmayı sağlamak için size uygun ruhsal çalışmalar yapmak bugün oldukça önemli. Çok etkilendiğiniz biriyle karşılaşabilirsiniz ancak bugün başlayacak ilişkiler çok uzun süreli olamayabilir.


28 Kasım


Ruhsal konularla ilgili okumalar, araştırmalar yapmak, bilgi sahibi olmak için uygun bir gün. Bugün kandırılma enerjisi kendini hissettirebileceğinden, atacağınız adımlarda hem güçlü sezgilerinizi hem analitik kafanızı kullanarak kararlar almalısınız. Sezgilerinize güvenin, meditasyon,yoga ve nefes teknikleri çalışın. İçsel dünyanızda mutlu hissettiğiniz, rüyalar bakımından zengin ve spiritüel anlamda tatmin ve huzur aradığınız bir süreç başlayabilir. Hayallerinizle baş başa kalmak ve fazla enerji harcayacağınız aktiviteler yapmak yerine tembelliği tercih edebilirsiniz.


30 Kasım


Türkiye’den görülmeyen bir ay tutulması. Tutulma özellikle iletişim ve iletişim problemlerinin çözümüyle ilgili alanlarda daha çok kendini hissettirecek. Hem türkiye hem dünya için güçlü bir değişim sürecini başlatacak bir tutulma enerjisi hissedilecek. Kabul edişler, biteni sonlandırmalar, iç dünyamızda hizmet etmeyen ne varsa bırakmak bu konuda güçlü niyetler koymak için çalışmalar yapacağınız bir gün.