Ocak 2021

Ocak 2021 Bize Neler Söylüyor?

Zohara Blog Ocak Ayı yorumlarından Herkese Merhaba,


Ocak ayı pek çok enerjiyi bir arada taşıdığından oldukça ilginç bir ay.


Hemen hemen her sektörün önemli etkilenmeler, etkileşimler yaşayacağı, pek çok duygunun iç içe geçeceği bir ay.


Ay boyunca, iş, finans, eğitim, kamu alanları, devlet ve devlet işleri, askerî ve sağlık alanları çok gündemde. Bu alanlarda ve adını tek tek yazamadığımız tüm iş sektörlerinde size önerimiz; işinizi en iyi şekilde yapmanız.Sorumluluklarınızı tam olarak almanız ve hakkıyla yerine getirmeniz. Çünkü bu ay küçük bir sorumsuzluk, ya da işini savsaklama yüzünden büyük bedeller ödenebilir. Düşünmeden yapılan işler, üzerine her açıdan düşünülmeden verilmiş kararlar hem bu ayı hem de tetiklenmesiyle tam bir yılı etkileyebilir.


İşlerinizi iyi yapmanız adımlarınızı biraz daha garantici atmanız ve de büyük risklere girmeden kararlar almanız önemlidir. 6 Enerjisinin kontrolcü tarafı belki bu alanda sizi koruyup destekleyecektir. Her tarafını gözden geçirmediğiniz yatırımlar, hamleler, sonrasında sıkıntı yaşamanıza neden olabilir.


Bu ay “yaptım, hallettim” dediğiniz ne varsa tekrar tekrar teste tabi tutulabilir. Yani ayın genel enerjisi kontrol üzerinden çalıştığından yaptığınız hatta yapmaya niyet ettiğiniz işler sınavlara, kontrollere tabi olacağından siz işinizin hakkını mutlaka layıkıyla yapın .


Bu ay hastalıklara covid ve diğer bulaşıcı hastalıklara dikkat edilmeli çünkü ayın genel enerjisi hastalıkların yaygınlaşabileceği bilgisini veriyor. Bu durumsal enerji; kişisel olarak da hastalıklarla ilgili kapılarınızr aralayabilir. Kendinizi korumanız sağlığınıza daha bir özen göstermeniz gereken süreç.


Bu ay hem Dünya’da hem Türkiye’de özellikle; özgürlük, hak, hukuk, adalet eksikliği düşüncesi bunların gerçekleşmesi için çeşitli yollardan eylemlere dönüşebilir, başlayan eylemler büyüyebilir, çoğalabilir.


Genel olarak yılın özelliği öfke, hoşgörüsüzlük, beğenmeme, çabuk parlama gibi duygulara açık olduğundan ve Türkiye Ocak Ayında iki enerjiyi de güçlü yaşadığından; öfke, gerilim, tahammülsüzlük enerjisi , hor görme , küçük görme, aşağılama enerjileriyle de birleşebilir. Çok dikkat etmekte fayda var.


Entelektüel, eğitimsel, kültürel, zihinsel ve duygusal farklılıklar aile içinden başlayarak yıllardır yakın olduğunuz insanlara kadar aranızda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu sorunları çözmek için sadece akılla, analitik kafayla düşünme yetmez, bu ay kalbinizin sesini açın sevgi bağlarınızı güçlendirin.


11 Ocak 2021; ticari anlamda son derece etkili bir gün. Her türlü finansal işlem, iş kurma, yatırım, alım satım, para alma rahatça ödeme yapma gibi konular adına destekleyici. Özellikle online yatırım ve dijital paralar gibi konularda avantaj getirebilir. Bir eğitime katılmak,bir eğitime katılma kararı almak, tezinizde hızlı ve doğru ilerlemek, gücünüzü büyütecek ancak bir süredir beklemiş tüm konuları devreye sokmak için çok uygun bir gün.


12 Ocak 2021; sürprizler, ayın geneli için söz konusu olsa da özellikle bu gün beklenmeyenleri, öngörülemeyenleri, tahminlerin yıklışını görmek mümkün. O nedenle ciddi risk taşıyan alanlarda riski en aza indirerek ve hatta mümkünsehiç risk almadan temkinli adım atmak gereken gün. Yaratıcılığınızın çalışmasını destekleyen uygulamalar yapın, çünkü beklenmedik durumlarda hızlı kararlar vemeniz gerekebilir. Özellikle yarım kalan işleri tamamlamak, hastalıklarla ilgili çözüme yönelik adım atmak için uygun bir gün.


13 Ocak 2021’de yeniay gerçekleşecek. 3 farklı enerji tüm gücüyle çalışıyor, inanılmaz dönüştürücü bir gün ve devamında dönüştürücü günleri getiriyor. Eski ne varsa ugurlanması gerekiyor, yeni kararlar netleştirilmeli ve uygulanmaya başlamalı ki hayatın pozitif değişimi hızla devreye girsin. Gereksiz, aşırı hiçbir risk almamanız gereken bir gün daha. Tüm dikkatiniz işinizde olsun, bir hamleyi bile atlamadan, kolaya kaçmadan, her bir ayrıntıyı tek tek gözden geçererek işinizi ve işiniz gibi gördüğünüz ne varsa tüm dikkatinizle yapın. Aşırı inat, saplantı veya ben bilirim/ben yeneceğim hırsı tüm ilişkilerinize zarar verebilir.


Kararlı, sonuç ve fayda odaklı düşünme hem bugün hem ayın kalan her günü için lütfen aklınızda olsun duygusal kararlardan çok dikkatli ve fayda getirecek kararları düşünmek bu ay önemlidir.


14 Ocak 2021; dünkü yeni ayın zorlayıcılığından sonra bugün bir nefes alabilirsiniz. Üzerinizden tır geçmiş gibi hissettiren baskın enerjiyi atmak, kendinizi ve ruhunuzu canlandırmak için oldukça iyi bir gün. Duygusal tarafınızın tatlı dokunuşlarınızı yaşayabilirsiniz, yeni bir şeyleri hayatınıza katabilirsiniz. Yine de dünün etkileri sürdüğünden, manipülatif, baskıcı, etki altına almak isteyen hareket ve davranışlar hayatımızda kendini göstermek isteyebilir. Taviz vermeniz gereken durumlar olabilir. Hamlenizi de tavizinizi de iyi değerlendirerek dengeli adımlar atmalısınız.


18 Ocak 2021; ekonomik anlamda zorlayıcı bir enerji olabilir. Hem piyasalarda hem bütçelerde bazı dalgalanmalar, beklenmedik değişiklikler gündeme gelebilir. Özellikle bugün harcamalarınıza çok dikkat etmeniz, israf ve gereksiz denebilecek tüm harcamalarınızı durdurmanız önemlidir.


19 Ocak 2021; sakin kalmaya, kendinize iyi gelecek işlerle ilgilenmeye, su ile ilgili sıkıntılara dikkat edilecek bir gün. Bugün yatırım anlayışınız; ruhunuza yönelik, sakinliğe doğru götürecek yatırımlarda olsun.


20 Ocak 2021; hem çekirdek aile içinde hem Türkiye genelindeki büyük ailemizde dikkatli olunması gereken bir gün daha. Enerjiler öyle güçlü büyüyor ki, kontrol edilmesi zor olabiliyor aynı bugün olduğu gibi. Kontrol edilemeyen olaylar, doğal olaylar, patlamalar(ateş enerjisi) gibi gündemde olabilir. Aile içinde herkesi daha sakin, daha anlayışlı davranmaya davet ettiğimiz gün. Bugün, hem trafikte hem evde hem işte “herkes çıldırdı tek sakin benim” cümlesini mottonuz yapıp hep hatırlayın.


23 Ocak 2021; “20 Ocak çıtasını daha ne kadar yükseltebiliriz?” Sorusunun cevabı bugün veriliyor. Para konularında lütfen tam dikkat. Yargılama, eleştirme, beğenmeme, “sen kimsin?”, “sen benim kim olduğumu biliyor musun?” klasik sorularını sorMaMA günündeyiz. Siz yapmadığınız halde sizin maruz kalma ihtimaliniz olabileceğinden enerjinizi yüksek ve dengede tutun. Yaşadığınız olumsuz tecrübelerde “Bu onun enteresan düşüncesi, ilginç bakış açısı, benimle ilgili değil” cümlesini kendinize hatırlatın. Ve sakin kalın.


Yine bugün en olumlu haliyle ilişkilerinize, aşka, aile için güzelliklere, flörte , sevgililiğe, partnerinize odaklanıp duygusal anlar da yaşayabilirsiniz. İlişki sorunlarını çözmek için de oldukça uygun bir gün.


24 Ocak 2021; tüm gün sorumluluklarınızı en yüksek hassasiyet, ciddiyet, kararlılık, disiplinle alın ve uygulayın. Herkesin “tek doğru bu” dediği, “yıllardır bu böyle yapılır, yapılmalı” denilen, “hep böyle yaparız” diye altı çizilen ne varsa bugün bunun dışında bir şey yapmaya enerjiler sizi zorlayabilir. Direnmemekte ve yeniliklere açık olmakta, fısatları yeniliklerin, değişiliklerin içinde aramakta yarar var.


26 Ocak 2021; bugün, otoriteye karşı isyan duygunuz çalışabilir. Özellikle eril figürlere karşı bir direniş, inatlaşma, restleşme ve sonunda ciddi olaylar ve kopuşlar olabilir. Şunu belirtmeliyiz ki bugün adına; özgürlük, yenilik, değişiklik diyerek yaptığınız üzerine düşünülmemiş hareketler, HİÇ likle sonuçlanabilir. Yani hiç olabilir, yani boşa gidebilir. Karşı çıkmak istediğiniz ne varsa iyice sorgulamalı, gerçekten ne istediğinizi bilmeli ve olabilecek her sonuca hazırlıklı olarak adım atmalısınız.


28 Ocak 2021’de dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay da oldukça güçlü. Bireysel anlamda tuttuğunu koparmanın, beklenmedik olayların getireceği beklenmedik sonuçların, ancak cesur ve kararlı olanların zaferi kutlayabileceği bir enerji takip eden günlerde de etkili olacak. Bu durum işinizde ve evinizde biraz zorlamalara ve zorlanmalara neden olabilir.


Aynı zorlama ve zorlanma hem Türkiye için hem de dünya için geçerli. Gerek devlet, hükümet, kamu da gerek sokakta, gerekse doğal olaylarla kendini gösteren beklenmedik ciddi hamleler, zorlamalar ve sonucunda zorlanmalar olabilir.


Ayrıca analitik kafanızı her zamankinden daha fazla çalıştırma ihtiyacı duyabilirsiniz. Özellikle para kaliteli ve lüks bir şeyler alma isteği artabilir. Bu konularda hızlı ve sert kararlar alma eğiliminiz sizi zorlayabilir. Eğer bu zorlama ile baş edemiyorsanız lütfen aklınızı ve mantığınızı en yüksek ayardan çalıştırarak niyeti doğru konulmuş hamleler yapın.


29 Ocak 2021; finansal konularda hamleler yapmak için iyi bir gün. Bir şeyler almak, satmak, gelir arttırıcı kararlar ve hamleler, işe girmek, iş değiştirmek, iş kurmak gibi enerjiler şans enerjisiyle destekleniyor.


31 Ocak 2021; yeni adımlar atmak, yeni kararlar almak isteğiniz bugün çok olsa da özellikle para harcama konularında, dijital alanlarda tedbirli, dikkatli olmak gerekir. Teknoloji konularında sakin durulması gereken bir gün.


Ay nasıl olursa olsun tüm enerjiler sizin enerjinizle birleşerek, büyür, küçülür ya da değişir. Yani sizin tavrınız ve düşüncenizin de kendinizden başlayarak çevrenizdeki herkesin hayatına yön veren etkisi vardır. Bu nedenle hayallerinizin bile ötesinde şahane bir enerjiyle muhteşem bir ay geçirmenizi dileriz.